Uzupełnij braki zębowe
Implanty już od 2700 zł

Świadczymy kompleksową opiekę implantologiczną - doświadczony zespół lekarzy profesjonalistów z Centrum Implantologii ODENT.

  • Udzielamy konsultacji implantologicznych
  • Zakładamy implanty OSSTEM, STRAUMANN
  • Zakładamy korony na implancie

Centrum Ortodoncji i Implantologii ODENT

Zadzwoń 22 660 38 01

Wypełnij formularz

Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz by umówić wizytę.

Wysyłając powyższy formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez administratora danych ODENT Sp. z o.o., PPS ODENT dr n. med. Barbara Obłoj ul. Duchnicka 3, 01-796 Warszawa, w celu i w zakresie niezbędnym do: realizacji kontaktu z Tobą, odpowiedzi, obsługi marketingowej niniejszego zapytania ofertowego

Implanty zębowe Warszawa – najważniejsze informacje

Do utraty zębów może dojść w różnych okolicznościach. Nie zawsze jest za to odpowiedzialna niewłaściwa higiena. Niekiedy zdarza się, że ubytek jest skutkiem choroby lub nieoczekiwanego wypadku. Implanty są doskonałym sposobem na to, aby uzupełnić brak zęba.

Implanty zębów – co to takiego?

Czym jest implant? Implant zębowy to zamiennik zęba, składający się z tytanowej śruby oraz korony porcelanowej. Śruby mają kształt walcowaty, a ich zadaniem jest zastąpienie korzenia, z kolei korona porcelanowa odpowiada za odtworzenie brakującego zęba. Implanty zębowe cieszą się bardzo dużą popularnością, zwłaszcza dlatego, że klasyczna protetyka stomatologiczna nie zawsze satysfakcjonuje – owszem, dzięki niej możliwe jest odtworzenie części koronowej zębów, natomiast nie jest w stanie odbudować korzeni zębów. Wprawdzie, korzenie nie są widoczne, jednak ich obecność ma bardzo duży wpływ na jakość aparatu zębowego. W grę wchodzą zarówno względy medyczne, jak i po prostu wygoda i komfort – protezy ruchome nie dla każdego pacjenta są rozwiązaniem wygodnym. Wiele osób nie jest w stanie przyzwyczaić się do noszenia klasycznych protez zębowych.

Implantologia Warszawa – od pierwszej wizyty po uzupełnienie

Na temat implantów powstało wiele historii – jak można się domyślać – w dużej mierze nieprawdziwych. Jednym z najpowszechniejszych mitów jest ten, który mówi o bardzo dużym bólu lub o reakcjach alergicznych. Jak więc wygląda zakładanie implantów i czy naprawdę jest takie straszne? Implanty zębów na Żoliborzu w Warszawie, to usługa wykonywana profesjonalnie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod implantologia jest dzisiaj szybka i nie wiąże się z bólem o dużym nasileniu. Implanty Żoliborz w Centrum Ortodoncji i implantologii to gwarancja jakości!

Implanty w Warszawie krok po kroku

Krok pierwszy: wizyta u stomatologa. Podczas pierwszej wizyty u stomatologa, oceni on stan zębów oraz kości. Od tego w dużej mierze zależy, czy implanty zębowe w ogóle mogą zostać zastosowane.
Krok drugi: szczegółowe badania lekarskie. Sam wywiad nie wystarczy, aby móc zaplanować wszczepienie implantów zębowych konieczne jest wykonanie tomografii komputerowej, w niektórych przypadkach innych badań zleconych przez stomatologa, które dadzą obraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Bez tych badań nie należy podejmować kolejnych kroków.
Krok trzeci: planowanie leczenia. Stomatolog mając wszystkie wyniki badań, może zaplanować leczenie implantologiczne.
Krok czwarty: wszczepienie implantów. Zabieg wkręcenia jednego implantu trwa około pół godziny. Zabieg nie jest bolesny, ponieważ w czasie jego trwania stosuje się wysokiej jakości znieczulenie.
Uzupełnienie protetyczne. Po okresie od 3 do 6 miesięcy na implant zostaje założona korona porcelanowa. W trakcie procesu gojenia, po zabiegu implantacji, pacjent ma założoną koronę czasową.

Implanty zębów w Warszawie: co z tym bólem?

Innowacyjne metody znieczulenia sprawiają, że podczas zabiegu pacjent może czuć się zrelaksowany – nie odczuwa się żadnego przykrego bólu. Po ustąpieniu znieczulenia pacjent może odczuwać lekki ból, niewielki dyskomfort, a także opuchnięcie dziąsła. To jednak dość szybko mija. Oczywiście odczuwalność bólu jest różna u pacjentów, jednak nie jest to ból, który utrudniałby codzienne funkcjonowanie.
Uwaga! Implanty tytanowe nie uczulają!

Implanty w Warszawie – cennik

Ile kosztują implanty? Cennik implantów na Żoliborzu w Centrum Ortodoncji i implantologii nie jest wygórowany. Konsultacja stomatologiczna nie przekracza 200 zł, a cena części chirurgicznej implantów zależy od wykorzystanego systemu (ADIN, OSSTEM, ASTRA, STRAUMANN). Ceny zaczynają się już od 2700 zł.

Jak dbać o implanty?

Pacjenci bardzo często myślą, że skoro nie mają już „swoich” zębów, to znika również konieczność systematycznego dbania o implanty zębowe. Tymczasem, implanty wymagają odpowiedniej opieki, zwłaszcza w krótkim czasie po zabiegu. W pierwszym tygodniu po zbiegu pacjent nie może palić papierosów, pić alkoholu, powinien wstrzymać się od wysiłku fizycznego oraz od jedzenia twardych potraw. O implanty należy dbać tak samo jak o własne zęby.


Nasi lekarze

protetyka stomatologiczna warszawa
Gustaw Baranowski - ZnanyLekarz.pl

lek. stom. Gustaw Baranowski

Chirurgia stomatologiczna, Implantologia, Protetyka, Implantoprotetyka

korona porcelanowa warszawa

lek. dent. Piotr Gutowski

Chirurgia stomatologiczna, Implantologia

implantologia warszawa
Daniel Kulaszewski - ZnanyLekarz.pl

lek. dent. Daniel Kulaszewski

Protetyka, Endodoncja/leczenie kanałowe, Implantologia, Chirurgia stomatologiczna, Implantoprotetyka, Stomatologia zachowawcza, Wybielanie zębów, Stomatologia estetyczna

implanty zębów warszawa

lek. dent. Karol Święch

Implantologia, Chirurgia stomatologiczna, Stomatologia zachowawcza, Endodoncja/Leczenie kanałowe, Wybielanie zębów

protetyka warszawa
Dominik Tomasik - ZnanyLekarz.pl

lek. stom. Dominik Tomasik

Implantologia, Chirurgia ortognatyczna twarzy, Chirurgia stomatologiczna

Zadzwoń 22 660 38 01

Wypełnij formularz

Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz by umówić wizytę.

Wysyłając powyższy formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez administratora danych ODENT Sp. z o.o., PPS ODENT dr n. med. Barbara Obłoj ul. Duchnicka 3, 01-796 Warszawa, w celu i w zakresie niezbędnym do: realizacji kontaktu z Tobą, odpowiedzi, obsługi marketingowej niniejszego zapytania ofertowego